برگزاری نشست هماهنگی فرکانسی بین ایران و عمان
نشست هماهنگی فرکانسی بین جمهوری اسلامی ایران و عمان با حضور حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی و یوسف عبداله البلاشی، معاون مدیریت طیف کشور عمان و برخی از مدیران این حوزه در رگولاتوری آغاز شد.

دوشنبه 24 تير 1398


قطع سرویس دیتای کاربران رایتل
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از قطع شدن سرویس دیتای اپراتور تلفن همراه رایتل و اپراتور مجازی که توسط این اپراتور میزبانی می شوند، خبر داد.

شنبه 15 تير 1398اطلاعیه توقف عملیات فنی در اپراتور همراه اول
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام کرد: بر اساس مصوبه ۱۷۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هر عملیاتی در شبکه اپراتورها که نیازمند down time باشد باید با هماهنگی رگولاتوری و اطلاع رسانی کافی به مشترکین از حداقل ۴۸ ساعت  قبل انجام شود.

پنجشنبه 6 تير 1398


رویکرد کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات حمایت از کسب و کارهاست
ساماندهی پروانه‌ها و تصویب ضوابط حاکم بر صدور پروانه ارایه خدمات ارتباطات ثابت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال 93؛ نوید عرصه تازه‌ای از فعالیت را برای اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات اینترنت می‌داد. چرا که این بار پس از یک دهه، پروانه‌های جدید با رویکرد حذف وابستگی به فناوری، سرعت بخشیدن به توسعه خدمات در سراسر کشور و ایجاد رقابت بیشتر در توسعه شبکه و ارایه خدمات ارتباطی و انتقال داده صادر می‌شد، پروانه‌هایی که در دو بخش شبکه و سرویس و با نام‌های FCP و Servco دسته‌بندی شدند. همزمان با حوزه ارتباطات ثابت، ارتباطات سیار نیز تغییراتی را تجربه می‌کرد که حلقه اول آن با ارتقای شبکه اپراتورهای تلفن همراه به نسل 3 و بالاتر ایجاد شده بود. پهن باند سیار و کاربردهای آن در زندگی روزمره کاربران تلفن همراه پررنگتر شد، اجرای ترابردپذیری (MNP) امکان جدیدتری در اختیار مشترکان تلفن همراه برای تغییر اپراتورشان گذاشت و اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) با رویای ارایه خدمات ارزش افزوده متفاوت وارد فضای ICT شدند. دارندگان پروانه‌های جدید هنوز در حال دست و پنجه نرم‌کردن با الزامات پروانه‌ای و مرزکشی‌های جدید حوزه فعالیت‌شان بودند که شرایط ناشی از وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور از یکسو و تغییر فرهنگ مصرف مردم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی دیگر، فضایی متفاوت از پیش‌بینی‌های سال 93 را برای فعالان این عرصه رقم زد. فضایی که این بار دست‌اندرکاران نهاد مقررات‌گذار حوزه ICT را بر آن داشت تا رویکرد کاهش هزینه‌های اپراتوری و استفاده بهینه از منابع و امکانات زیرساختی موجود و توسعه کسب و کارهای حوزه ICT را در تدوین مقررات پُر رنگتر از پیش دنبال کنند. گفت و گو با دکتر علی‌محمد منتظری، مدیرکل دفتر بررسیهای فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی درباره این موضوع پیش روی شماست.

دوشنبه 3 تير 1398


تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL