معرفی سازمان
 

 

10- انجام وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مندرج در قانون استفاده از بی‌سیمهای اختصاصی و غیرحرفه‌ای – مصوب 1345- و اصلاحات بعدی آن و تعهدات بین‌المللی مرتبط که جمهوری اسلامی ایران براساس قانون ملزم به رعایت آنها می‌باشد.
11- انجام امور تحقیقاتی و ارائه آموزشهای تخصصی مرتبط و اطلاع‌رسانی عمومی در زمینه ارتباطات مجاز رادیوئی با استفاده از توانمندیهای بخشهای دولتی و غیردولتی.
12- تهیه و انتشار گزارشات دوره‌ای از وضعیت و کیفیت ارائه خدمات پستی، مخابراتی و فناوری اطلاعات در کشور و مقایسه تطبیقی آن در منطقه و جهان.
13- حمایت از صاحبان صنایع، انجمنها و اتحادیه‌های ارائه‌کنندگان خدمات مخابراتی و ارتباطی و هدایت و راهبری آن.
14- انجام امور مرتبط که با رعایت قوانین و مقررات مربوط از طرف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارجاع می‌گردد.
15- نمایندگی، عضویت و حضور در مجامع و اتحادیه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ذیربط به منظور حفظ منافع ملی در چارچوب سیاستهای کلی نظام و با رعایت قوانین و مقررات مربوط.
16- در اجرای بند (10) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری و به منظور جذب و نگهداری نیروهای مناسب برای مشاغل تخصصی و مدیریت، سازمان می‌تواند با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و با رعایت قوانین و مقررات مربوط فوق‌العاده لازم را پس از تصویب هیئت وزیران پرداخت نماید.
ماده 7. رئیس سازمان که معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر کمیسیون می‌باشد توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب می‌شود و بالاترین مقام اجرائی سازمان خواهد بود.
ماده 8. وظایف و اختیارات رئیس سازمان به شرح ذیل می‌باشد:
1- انجام تمهیدات لازم برای اجرای مصوبات و تصمیمات کمیسیون.
2- انجام امور اداری، استخدامی، مالی و اجرائی سازمان در حدود این اساسنامه و قوانین و مقررات مربوط.
3- تدوین و پیشنهاد مقررات و آئین‌نامه‌ها به کمیسیون و تنظیم دستور جلسات و ابلاغ مصوبات.
4- برنامه‌ریزی، هدایت و کنترل سازمان و تهیه و تنظیم بودجه برای پیشنهاد به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و اجرای آن.
5- نظارت بر حسن اجرای امور مندرج در این اساسنامه و قوانین و مقررات مربوط.
6- صدور احکام استخدامی کارکنان و ابلاغهای مربوط.
7- نمایندگی سازمان در مراجع قضائی و غیرقضائی با حق تعیین وکیل و توکیل به غیر، ارجاع به داوری و ارائه پیشنهاد صلح و سازش با رعایت اصل یکصد و سی و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
8- انجام اموری که برای ایفای وظایف و اختیارات لازم باشد، در چارچوب قوانین و مقررات مربوط.
9- پیشنهاد آئین‌نامه‌های مالی، معاملاتی و استخدامی سازمان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت تصویب در مراجع ذیصلاح قانونی.
تبصره- رئیس سازمان می‌تواند بخشی از مسئولیتهای خود را به هر یک از معاونان، مدیران یا کارکنان سازمان به تشخیص و مسئولیت خود تفویض نماید.
ماده 9. امکانات موجود در اداره‌کل ارتباطات رادیوئی و معاونت امور مخابراتی به سازمان منتقل و جزء اموال سازمان محسوب می‌شود.
ماده 10. این اساسنامه جایگزین تصویب‌نامه شماره 36986/ت 31594 هـ مورخ 1384/9/20 شده و آئین‌نامه‌ها و دستورالعملهای مغایر قبلی لغو می‌شود.

این اساسنامه به موجب نامه‌های شماره 87/30/28385 مورخ 1387/6/3 و شماره88/30/36922 مورخ 1388/10/8 شورای نگهبان به تایید شورای یاد شده رسیده است.

< صفحه قبل

 
 

نظری ثبت نشده است

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL