از آنجاکه تقاضاهای بسیاری برای تاسیس شبکه‌های رادیویی اختصاصی خدماتی، امدادی و شغلی به رگولاتوری ارسال می‌شود که در بسیاری موارد این سازمان به دلیل اشباع فضای فرکانسی، امکان صدور پروانه رادیویی در این حوزه را ندارد پروانه رادیو ترانک عمومی به منظور استفاده بهینه از فضای فرکانسی محدود و مورد نیاز امور خدماتی، امدادی و شغلی صورت گرفته است.
شبکه رادیو ترانک عمومی می‌تواند از طریق ایجاد شبکه‌های مجازی مجزا، نیاز همه گروه های کاری را بدون هر گونه تداخل رادیویی و با استفاده از فناوری روز و ارزان‌تر فراهم کند. در چارچوب این پروانه، خدمات شبکه به افراد حقوقی ارائه شده و استفاده‌کنندگان نگرانی نگهداری از ایستگاه های رادیویی را ندارند و نگه داری شبکه‌ به عهده یک اپراتور حرفه‌ای است.
دارندگان پروانه‌های رادیویی اختصاصی در صورتی که بتوانند نیازشان را از طریق شبکه رادیو ترانک عمومی تامین کنند دلیلی برای برخورداری از پروانه اختصاصی برایشان وجود ندارد و اگر در ناحیه پوشش شبکه رادیو ترانک قرار داشته باشند، با آنها مذاکره می‌شود تا نیازشان را از طریق این شبکه تامین کنند و درصورت عدم مراجعه، پروانه آنان پس از پایان اعتبار تمدید نخواهد شد.
پوشش این شبکه از مراکز استان و برخی نقاط صنعتی آغاز شده و براساس پروانه و طبق برنامه زمانی پیش‌بینی شده، تمام کشور به تدریج تحت پوشش شبکه رادیو ترانک عمومی قرار می‌گیرد.
اولین پروانه رادیو ترانک عمومی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرکت خدمات جامع آوای ارتباطات نوین خاورمیانه اعطا شد و تا اطلاع ثانوی اقدامی درخصوص واگذاری دیگر در این سرویس صورت نخواهد پذیرفت.

 

 

هزینه ارائه خدمت

هزینه ارائه خدمت به شرح ذیل می باشد

مدت زمان ارائه خدمت

هزینه های مربوط به پردازش و حق استفاده از فرکانس بر اساس "آئین نامه قیمت گذاری طیف امواج رادیویی"، مصوبه شماره ۱۰۷ مورخ ۱۳۸۹/۱۲/۲۲ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات (CRA-RC-۱۳۸۹-۰۱۰۷-۲) محاسبه و اخذ می شود.

در حال حاضر، این پروانه صادر نمی شود.

تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل سید خندان، روبروی خیابان شهید قندی، ورودی شماره ۱۷، ساختمان شماره یک

ساعات کاری سازمان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 14:30

کد پستی: ۱۶۳۱۷۱۳۷۶۱

تلفن گویا: ۰۹۶۳۶۹

public_relationcra.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
Powered by Tetis PORTAL